Agnieszka Jankowska, Michał Górecki, Przemysław Oczyp i Weronika Kuna dołączyli do zarządu Fundacji Digital Poland. Rada Fundacji zdecydowała także o rozszerzeniu jej działalności o inicjatywy wspierające realizację celów zrównoważonego rozwoju. Razem z partnerami będzie aktywnie uczestniczyć w urzeczywistnieniu planu naprawy świata.
Rada Fundacji na spotkaniu podsumowującym działalność za rok 2021 zaakceptowała czterech nowych członków zarządu: Agnieszkę Jankowską odpowiedzialną za obszar Digital Advocacy, Michała Góreckiego, który wesprze rozwijanie wspólnych projektów, Przemysława Oczypa, który pokieruje działaniami na rzecz ekosystemu ESG w Polsce oraz Weronikę Kunę, która odpowiedzialna będzie za członkostwo i stałe współprace z fundacją.
Digital Poland wspiera rozwój ESG
Rosnące wyzwania klimatyczne oraz społeczne powodują, że działania na rzecz zrównoważonego rozwoju stają się koniecznością. Odpowiedzialność i raportowanie ESG zyskują na znaczeniu, dlatego firmy coraz częściej uwzględniają je w swojej strategii. Co więcej, odpowiedzią na rosnące wyzwania, mogą być również najnowsze technologie z obszaru sztucznej inteligencji, sieci 5G czy zielonej energii. Cyfryzacja i nowe technologie mogą pomóc zrealizować cele zrównoważonego rozwoju, jednak społeczeństwo musi być na nie otwarte. Dlatego fundacja od kilku lat bada nastawienie społeczeństwa do cyfryzacji, nowych technologii oraz świadomość wyzwań przed jakimi stoi świat i Polska. Od tego roku jeszcze większy nacisk położony będzie na lepsze zrozumienie nastawienia obywateli do zrównoważonego rozwoju i wiedzy konsumentów na temat ESG/SDG w ramach corocznego badania "Społeczeństwo 5.0". Wdrożenie “zielonej cyfryzacji”, polityk ESG i raportowania to ogromne wyzwanie organizacyjne i ekonomiczne, dlatego Fundacja Digital Poland postanowiła wzmocnić swoje dotychczasowe działania na rzecz rozwoju polityk ESG i realizacji SDG w Polsce. Zgodnie z nowym zapisem statucie, fundacja zobowiązała się do:
"Wspierania zrównoważonego i społecznie odpowiedzialnego rozwoju gospodarczego oraz promowania wśród polskich przedsiębiorców i korporacji postaw związanych z ochroną środowiska, społecznie zaangażowanych i związanych z ładem korporacyjnym (Environmental, Social and Governance, ESG), a także ukazywania perspektyw różnorodnych interesariuszy na rozwój gospodarczy. "
Zarząd Fundacji Digital Poland
W skład kierującego działalnością Fundacji Digital Poland zarządu wchodzi obecnie 9 osób: dyrektor zarządzający Fundacją Digital Poland oraz 8 członków zarządu. Członków zarządu Fundacji Digital Poland powołuje i odwołuje Rada Fundacji Digital Poland, a ich kadencja trwa rok.
Zarząd fundacji Digital Poland
Obecnie zarząd Fundacji Digital Poland tworzą:
- Aleksandra Brzozowska, członek zarządu ds. Współpracy międzynarodowej
- Michał Fura, wiceprezes ds. Komunikacji i Marketingu
- Michał Górecki, członek zarządu ds. Wspólnych projektów
- Mariusz Grzesiuk, wiceprezes ds. Korporacyjnych
- Agnieszka Jankowska, członek zarządu ds. Digital Advocacy
- Weronika Kuna, członek zarządu ds. Membership
- Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający
- Przemysław Oczyp, członek zarządu ds. ESG
- Katarzyna Wasilewska, wiceprezes ds. Finansów
O fundacji Digital Poland
Fundację Digital Poland pod koniec maja 2017 r. do życia powołało pięć firm. W ciągu pieciu lat fundacja zwiększyła swoją statutową działalność ponad siedmiokrotnie. Obecnie fundację współtworzą Fundatorzy i Partnerzy Strategiczni: Baker McKenzie Krzyżowski i wspólnicy, Daftcode VB, Ghelamco Poland, KPMG w Polsce, MCI Capital, Microsoft w Polsce, ZF Polpharma, Ringier Axel Springer Polska, Schneider Electric, Symfonia, T-Mobile Polska, TVN Grupa Discovery, UPC Polska, Visa Europe. Wśród partnerów fundacji są m.in. : Prowly, Stroer, Techland. Fundacja poprzez swoje projekty współpracowała z już blisko dwustu podmiotami z sektora publicznego, prywatnego czy tzw. trzeciego sektora.