Chcesz dowiedzieć się, jak zbudować rakietę kosmiczną, czym jest sztuczna inteligencja oraz jakie tajemnice skrywa Mars? 10 października drzwi dla zwiedzających otworzą najbardziej innowacyjne miejsca w kraju. To wyjątkowa okazja, aby zaprzyjaźnić się z nowymi technologiami.
Podczas sobotniej nocy, 10 października 31 miejsc w Polsce odkryje sekrety, jakie skrywają przed nami nowe technologie. Noc innowacji odbywa się w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Cyfryzacji – największej inicjatywy technologiczno-edukacyjnej w Polsce, która rozpoczęła się 1 października. To prawdziwa okazja dla wszystkich, którzy z bliska chcą zobaczyć najnowocześniejsze technologie oraz odwiedzić miejsca, w których królują wyjątkowe rozwiązania. Tej nocy można zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, zaprzyjaźnić z robotami i pokochać otaczające nas technologie. W trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu część wydarzeń odbywa się w przestrzeni online. Natomiast organizatorzy spotkań otwartych, ściśle stosują się do zaleceń obowiązujących w żółtej strefie. Wydarzenia są darmowe dla wszystkich uczestników. Co się będzie działo?
Studio TVN24 w technologii 360
TVN Grupa Discovery zaprasza na wirtualny spacer po studiach telewizyjnych, w których powstają najchętniej oglądane programy newsowe w Polsce. W innowacyjnej przestrzeni każdego dnia zespoły TVN24, TVN24 BiS i „Faktów” – reporterzy, wydawcy, producenci – pracują przy codziennych produkcjach, dbając o to, żeby widzowie dostali rzetelny, szybki i wielowymiarowy obraz tego, co dzieje się w kraju oraz poza jego granicami. Wirtualny spacer po TVN24 jest dla wszystkich, którzy zobaczyć, jak wyglądają najbardziej zaawansowane technologicznie studia „od kuchni”. To wyjątkowa okazja, aby poznać kulisy telewizji informacyjnej. Może odkryjecie w sobie miłość do dziennikarstwa newsowego?
Przyszłość jest w chmurze
Poszukiwania najlepszych narzędzi online dla swojej firmy, domu, szkoły to jedno z największych wyzwań ostatnich miesięcy. Sam proces ich uruchomienia i przygotowania wszystkich zainteresowanych do ich skutecznego używania powinien być dobrze zaplanowany i ustrukturyzowany. O dobrych praktykach w czasach pandemii, skutecznych rozwiązaniach technologicznych i o tym, dlaczego życie przenosi się do chmury opowiedzą w trakcie Nocy Innowacji eksperci T-Mobile. Zaraz po rozmowie odbędzie się wirtualny spacer po Data Center. W przestrzeni wydarzenia dowiecie się, dlaczego przyszłość jest w chmurze, zobaczycie wirtualny spacer 360 oraz nabędziecie informacje o środowisku, w jakim pracują serwery data center.
Materiały T-Mobile
Technologia 5G na wyciągnięcie ręki
5G truck to sztandarowy projekt Huawei - pozwala zapoznać się z technologiami jutra, a jednocześnie doświadczyć rozwiązań, które gotowe są już dziś. W trakcie Nocy Innowacji Huawei zaprasza na wirtualne zwiedzanie Mobilnego Centrum Innowacji. To prezentacja możliwości, jakie niosą za sobą dziedziny ściśle połączone z technologią 5G: wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, sztuczna inteligencja czy obliczenia chmurowe. Autonomiczne samochody nie są już tylko wizją przyszłości. Uczestnicy wydarzenia mają okazję zobaczyć sterowany przez moduł Atlas 200 DK, robot-samochód Ascbot AI. Może on realizować takie funkcje, jak autonomiczna jazda na linii, unikanie przeszkód i śledzenie obiektu.
Warsztat szycia chirurgicznego
Noc Innowacji odbędzie się także w Łodzi. MediHUB zaprasza do nowego budynku Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego jeszcze przed oficjalnym otwarciem (zaplanowanym na połowę października 2020). To ośrodek ekosystemu innowacji medycznych. Miejsce, gdzie naukowcy urzeczywistniają swoje pomysły a przedsiębiorcy i inne organizacje odnajdują rozwiązania dla swoich problemów. Wydarzenie jest skrojone na potrzeby wszystkich entuzjastów pionierskich technologii i innowacyjnych rozwiązań. Organizatorzy przygotowali warsztaty m.in z tworzenia prototypów z wykorzystaniem drukarek 3D i ploterów laserowych, laserowe grawerowanie w drewnie, a także warsztat z szycia chirurgicznego.
Festiwal tysiąca innowacji
To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na festiwalowiczów. Wszystkie informacje o Nocy Innowacji i pełną listę obiektów biorących udział w inicjatywie, można znaleźć w kalendarzu wydarzeń na stronie Festiwalu Cyfryzacji oraz Facebooku. Inicjatywa jest częścią Festiwalu Cyfryzacji – to największa inicjatywa edukacyjno – technologiczna w Polsce, której głównym celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. To czas, kiedy każdy może wejść do cyfrowego świata, poznać z bliska najbardziej innowacyjne miejsca w kraju i zobaczyć, gdzie rodzą się technologie.
Partnerami Strategicznymi Festiwalu Cyfryzacji są: VISA, T-Mobile, RASP, Player, Huawei. Partnerami są: UPC, Stroer, Sage, PwC, Polska Press, Polpharma, IdoSell, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości
O Fundacji Digital Poland
Fundacja Digital Poland została powołana w celu integracji firm i społeczeństwa. Zajmuje się propagowaniem wiedzy dotyczącej roli innowacji i cyfryzacji w rozwoju gospodarczym kraju. Skupia firmy i organizacje z różnych branż, zachęcając je do współpracy nad konkretnymi projektami. Misją Fundacji jest pozycjonowanie Polski jako wiodącego ośrodka innowacji cyfrowych na świecie. Promując międzynarodową i międzybranżową inicjatywę, łącząc siły, tematy i tworząc sieć kontaktów i relacji mobilizuje firmy do przechodzenia transformacji z offline do online. Fundacja Digital Poland zaprasza do współpracy wszystkich, którzy są zainteresowani realizowaniem innowacyjnych projektów, które odmienią polską gospodarkę.